Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 503 538 053

beata.woskowicz@withus.pl

Konfekcjonowanie produktów

W procesie magazynowania każdy etap jest bardzo istotny. Kontrolowanie rozładunku i załadunku, zarządzanie stanami magazynowymi czy miejscem to wybrane zadania, które są warunkiem idealnie funkcjonującego magazynu. Dodatkową usługą, o której warto wiedzieć, jest konfekcjonowanie, czyli odpowiednie przygotowanie towaru, aby był solidnie zabezpieczony i nie utracił swoich cech fizycznych, ale również by dobrze prezentowały się na sklepowych półkach. Sprawdź, na czym dokładnie polega konfekcjonowanie towaru.

Kontrolowanie rozładunku i załadunku
Konfekcjonowanie towaru

Konfekcjonowanie towaru - co to znaczy?

Usługa konfekcjonowania to nic innego jak przepakowywanie towarów, aby nadawały się do wysyłki i sprzedaży. Dzięki zmianie oprawy, produkty prezentują się znacznie korzystniej i zyskują ochronę na czas transportu. Skorzystanie z oferty firmy zewnętrznej, takiej jak nasza, to korzyść w postaci idealnie przygotowanego towaru do sprzedaży, ale również oszczędność czasu i pieniędzy.

Konfekcjonowanie towarów to zestaw działań mających na celu:

Zabezpieczenie towaru

Pakowanie produktów powinno być wykonane z wykorzystaniem maszyn i urządzeń do tego przeznaczonych oraz z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów. Liczy się ostrożność, precyzja i doświadczenie, aby uniknąć m.in. uszkodzeń produktów.

Zachowanie estetyki

Celem konfekcjonowania jest zastąpienie fabrycznego kartonu estetycznym opakowaniem. Atrakcyjne wizualnie opakowanie sprawia, że towary zyskują w oczach nabywców, a firmy, zainteresowanie swoją ofertą. Przygotowanie produktów pod kątem wizualnym jest pomocne w zdobywaniu lojalności klientów.

Co obejmuje konfekcjonowania towarów?

Każda firma, której zależy na zdobyciu zaufania wśród kupujących, powinna zadbać o odpowiednią oprawę swoich towarów. Usługa związana z konfekcjonowaniem pozwoli osiągnąć ten cel z powodzeniem.

Działania, które wchodzą w skład konfekcjonowania to:

  • kompletowanie zamówień według wytycznych klienta - Kompletacja poszczególnych zamówień polega na tworzeniu zestawów produktów na podstawie określonego kryterium dostarczonego przez dostawcę towarów. Kompletowane towary są gromadzone w wyznaczonym miejscu magazynu, a następnie pakowane. Precyzyjnie przygotowane zamówienia w strefie pakowania, są w kolejnym etapie wydawane przewoźnikowi i wysyłane do odbiorców.
  • przepakowanie produktów na zamówienia indywidualne - Polega na modyfikacji opakowania produktu, czyli opakowania zbiorcze zastąpione są jednostkowymi przeznaczonymi do sprzedaży detalicznej. Konfekcjonowanie towarów obejmuje etykietowanie pozwalające uzupełnić informacje dotyczące danych produktów, wprowadzenie kodów kreskowych, dodawanie próbek czy owinięcie specjalną folią.
  • obsługa zleceń cateringowych - Oferta konfekcjonowania może być skierowana również do branży gastronomicznej, a więc obejmować pakowanie żywności. Nowoczesne sposoby pakowania gotowych dań pozwalają zachować świeżość i zachęcający wygląd dania. Opakowania (pojemniki, tacki) są w pełni bezpieczne w kontakcie z żywnością, a także mają dowolne kształty i rozmiary, dzięki czemu łatwo dobrać odpowiednią formę do oferowanego rodzaju żywności.

Dlaczego warto zlecić nam konfekcjonowanie produktów?

Proces przygotowania towarów do sprzedaży jest bardzo złożony, co dla wielu firm może być trudne i uciążliwe pod względem organizacyjnym. Skorzystanie z oferty firmy zajmującej się kompleksowo magazynowaniem i działającej w zakresie konfekcjonowania towarów dostarcza klientom wielu korzyści:

  • profesjonalne przygotowywanie towarów do dystrybucji,
  • dzięki solidnemu opakowaniu towar trafia w nienaruszonym stanie do klienta końcowego,
  • nie tracisz cennego czasu i pieniędzy na przepakowywanie produktów we własnym zakresie,
  • dysponujemy odpowiednią ilością miejsca i specjalistycznym sprzętem, aby wykonać konfekcjonowanie w fachowy sposób
Konfekcjonowanie produktów
Jeśli Twoja firma nie posiada odpowiedniego zaplecza technicznego do przeprowadzenia konfekcjonowania, chętnie się tym zajmiemy. Mamy wieloletnie doświadczenie i specjalizujemy się w świadczeniu usług związanych z szykowaniem towarów do sprzedaży.

Skontaktuj się